Ulaşım


Ulaşım

Cep telefonundan otelin koordinatlarını bulmak isteyenler için Çankaya Köşk Otelin koordinatları şöyle:
40.871469, 29.125232

Çankaya Köşk Otel’in ulaşım bilgilerini Google Maps’den görmek isterseniz:


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Çankaya Köşk Hotel Map

 

ÇANKAYA KÖŞK OTELE GELMEK İÇİN:

Çankaya Köşk Otel, Anadolu yakasının ayrıcalıklı alışveriş bölgesi olan Bağdat caddesine yarım saat mesafede, Avrupa yakasının ayrıcalıklı alışveriş bölgesi olan Nişantaşına ve şehrin turistik merkezlerine ise deniz ulaşımı ile yaklaşık bir saat uzaklıkladır. Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanından ise 60 dakika uzaklıktadır. Büyükada’ya 3 degisik deniz araci ile gelinebilir: vapur, deniz otobusu ve motor. Kabataş, Kadıköy ve Bostancı’dan vapur saatleri bulunmaktadır. Kabataş, Bostancı, Maltepe ve Kartal’dan motor seferleri bulunmaktadır. Kabataş ve Bostancı’dan deniz otobüsü seferleri bulunmaktadır.

 


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Prenses Adalarına Ulaşım

 

 

 ulaşım

ÇANKAYA KÖŞK OTELİN KONUMU:

Çankaya Köşk Otel, ismini konumlanmış olduğu Çankaya mevkiisinden almış olup, vapur iskelesinden sadece 5 dakika yürüme mesafesindedir. Adanın en güzel köşkleri ve villaları arasında yer alan Çankaya Köşk Otel, merkeze cok yakın olmasına rağmen, bir yandan da adanın en sakin ve huzurlu muhitlerinden birinde yer almaktadır.

YOL TARİFİ: Çankaya Köşk Otel, Anadolu klübünün arkasındaki sokakta konumlanmaktadır. Aynı zamanda bir cephesi büyük tur yolu güzergahının olduğu Çankaya caddesine bakmaktadır.

Üç sokağa cephesi bulunmaktadır: Çankaya Caddesi, Kanarya sokak, Peşkeş sokak. Otelin ön cephesi aynı zamanda büyük tur yolu güzergahının olduğu Çankaya caddesine bakmaktadır. Otelin arka cephesi Kanarya sokağa bakmaktadır. Otel adresini tarif ederken pek çok şekilde tarif edilebilir. Vapurdan indikten sonra, kendinizi, saat kulesi tam karşınızda, vapur iskelesi ise arkanızda kalacak şekilde konumlandırdıktan sonra, sağa dönün ve yürümeye başlayın. Bulunduğunuz caddenin ismi 23 Nisan caddesidir. 23 Nisan caddesi üzerinde bir süre ilerledikten sonra Anadolu Klübüne ulaşacaksınız. Oradan sola döneceksiniz. Yol doğal olarak hafif yokuş olan Mehmetçik caddesine kıvrılıyor. Mehmetçik caddesi üzerinde yolun sağ tarafına doğru 3 yol bulunmaktadır. Bu yollar sırası ile Bahçelerönü sokak, Kanarya sokak ve Çankaya caddesidir. Bu sokaklardan herhangi birisine girebilirsiniz. Bahçelerönü sokağa girdikten sonra ilk sola dönüp biraz yukarı doğru yürüdüğünüzde Çankaya Köşk Otel’e ulaşacaksınız.

 

Alternatif güzergahlar:

ADA İÇERİSİNDE ULAŞIM:

Adada ulaşım için, bisiklet veya atlı faytonlar kullanılmaktadır. İtfaiye, polis, belediye ve sağlık kurumlarınca kullanılan araçlar haricinde motorlu araç kullanımına izin verilmemektedir, dolayısıyla gürültü veya hava kirliliği yoktur.

TREK BİSİKLETLE ADA TURU:

Büyükada’da bisiklet kiralamak için en uygun fiyatlı bisikletçi Trek Bisiklet‘tir. Trek Bisiklet, vapurdan indikten sonra karşınıza çıkacak olan saat kulesinin hemen arkasında yer almaktadır.

Büyükada’daki bisiklet güzergahını incelemek için aşağıdaki resmin üzerine tıklayabilirsiniz:

ulaşım

TREK BİSİKLET 0532 694 16 50